Lapač snů malý dlouhý 6x60cm - barvy čaker Zobrazit větší

Lapač snů malý dlouhý 6x60cm - barvy čaker

L07-01

Nový produkt

Malý nápaditý lapač snů tvořený sedmi stejně velkými kruhy pod sebou. Jednotlivé kruhy barevně znázorňují čakry, jako soubor sedmi čaker tak lapač snů navíc krom své primární funkce chránit prostor od negativních energií také napomáhá harmonizovat čakry v těle. Jednotlivé kruhy jsou omotané a vypletené provázkem a ozdobené peřím a korálky odpovídající barvy. Průměr každého ze sedmi kruhů je 6cm a celková délka je okolo 60cm.

Materiál: Provázek, korálky, barvené peří

Barva: červená, oranžová, žlutá, zelená, tyrkysová, modrá, fialová

Rozměry:
Průměr kruhu: 6cm
Délka: 60cm

Více informací

Upozornění: poslední kus skladem!

349 Kč

Více informací

Lapače snů podle nespočtu legend vázaly staré indiánské kultury již od nepaměti. A jak šel čas, každý kmen si tuto tradici předával dál z generace na generaci, až do dnešních dní. Každý kmen má dnes jinou teorii a legendu o vynálezu a fungování lapače snů, nicméně tvar a veškeré prvky lapače snů jsou stejné a neměnné, což je nesporným důkazem o jeho pozitivním vlivu na lidskou duši a ochranu před negativními energiemi.

Podle jedné z mnoha legend lapač snů poprvé sestrojila indiánská máma, která měla problém s ubrečeným synkem. Nechtěl spát, budil se, brečel. Vyzkoušela všechno, ale marně. Šla tedy pro radu za šamanem, který jakmile jí vyslechl, ihned druhý den ráno vystoupil na vysokou horu a začal hluboce meditovat. Měl vidění ve kterém se setkal s pavoučím bohem Iktomi (učitel moudrosti). Ten vzal stočený vrbový proutek, koňské žíně, a začal vytkávat síť. Přitom mluvil o cyklu života, o dětství, rodině a o stáří. O neviditelných silách, které lidský život ovlivňují, a je třeba se před těmi špatnými bránit. Do vytkaného kruhu ještě přidal korálek, zavěsil peří, a podal šamanovi se slovy: "Zlé síly touto sítí nemohou projít, zachytí se. Avšak pro ty dobré je příliš jemná a řídká. Zavěs jí do každého teepee, a duše v nich spící jsou pod mojí ochranou." Náhle šamana probudil z meditace prudký studený déšť. Když se pak vracel zpět do údolí, ona máma na něj již netrpělivě čekala. Šaman tedy odvykládal vše co se mu přihodilo, a přikázal vyrobit ten stejný amulet, který před ním utkal Iktomi. Poučil všechny přísedící, že kruh je nekonečno a ať jej vytkají pavoučí sítí, která je bude chránit před zlými silami. Ať také přidají ptačí peří, které je natolik jemné, aby po něm mohly dobré energie proudit dolů k lidem. A aby nezapomněli na korálek, ve kterém se vše zlé ztratí, a první ranní paprsek spálí.

25 dalších produktů ve stejné kategorii: