Balijský náhrdelník ze dřeva a kostí - Zlatý

H08-61

Nový produkt

Originální dámský náhrdelník ručně vyrobený v malých domácích dílnách balijských řemeslníků, pořízený po malých množstvích přímo v místě. Náhrdelníky z této kolekce jsou vyráběny "na koleni" bez sofistikovaných elektrických strojů dnešní doby, každému kousíčku tak musela být věnována mnohem větší péče a čas, než je tomu běžné. Každý náhrdelník je tak unikátním originálem se vším, co složitá ruční práce obnáší - především drobné nedokonalosti, a pro zhýčkané evropské zákazníky i občasné "kvalitativní nedostatky". Každá nerovnost a nedokonalost tak s sebou nese i unikátní důkaz o existenci řezbáře, který se na výrobě podílel. Proto zde více než jinde platí, že uváděné rozměry, délky a hmotnosti jsou orientační, a liší se s každým kusem. Berte to prosím při objednávce na vědomí.

Tyto náhrdelníky jsme pořídili přímo v domácí dílně na Bali, a zaplatili za ně důstojnou a férovou cenu. Co to znamená? Lidé v Indonésii nemají lehký život, stejně jako většina obyvatel rozvojových zemí. Při naší cestě po Indonésii, kam jsme se vydali primárně za nákupem prvotřídního materiálu pro naše výrobky, jsme narazili i na několik domácích dílen. Rozhodli jsme se tedy, že podpoříme místní soukromníky nákupem již hotových šperků. Běžně v rozvojové zemi probíhá nákup smlouváním, a protože zde také není moc jiné možnosti obživy, jsou lidé ochotní dřít i za minimální marže. My jsme však již od začátku nechtěli být součástí tohoto vykořisťovatelského kolotoče, proto jsme si dali podmínku. Zaplatit to, kolik si prodejce řekne. Bez smlouvání. Oni nás třeba budou mít za hlupáky, ale my budeme odcházet s dobrým pocitem, že jejich děti mají peníze na cestu do školy, a nemusí chodit denně 20km pěšky. A to za to stojí být za hlupáka.

Náhrdelník je vyroben z dřevěných korálků a kostí barvených do zlaté barvy prokládaný malými skleněnými korálky černé barvy, celý navlečený na černém provázku. Délka náhrdelníku je jednoduše nastavitelná od 70cm až po 100cm, a navléká se jednoduše přes hlavu. Kosti jsou široké 7-8mm, skleněné korálky 2mm a dřevěné korálky 6mm. Hmotnost je okolo 50g.

 

Materiál: Dřevo, kosti, sklo, provázek
Dominující barva: zlatá
Délka: 70-100cm
Šířka: kosti 7-8mm, skleněné korálky 2mm, dřevěné korálky 6mm
Hmotnost: 50g

Ruční výroba na Bali - veškeré rozměry i hmotnost jsou orientační. Nepřesnosti a kvalitativní nedostatky jsou způsobeny tradičním ručním zpracováním bez moderní techniky.

Upozornění: poslední kus skladem!

289 Kč

Parametry

Kategorie Náhrdelníky
Určení Pro ženy
Materiál korálky, Sklo, Kosti a zuby, Dřevo, Provázek
Délka 90cm, 80cm, 100cm, 70cm

30 dalších produktů ve stejné kategorii: