Balijský náhrdelník z dřevěných korálků - vínový

H09-03

Nový produkt

Originální dámský náhrdelník ručně vyrobený v malých domácích dílnách balijských řemeslníků, pořízený po malých množstvích přímo v místě. Náhrdelníky z této kolekce jsou vyráběny "na koleni" bez sofistikovaných elektrických strojů dnešní doby, každému kousíčku tak musela být věnována mnohem větší péče a čas, než je tomu běžné. Každý náhrdelník je tak unikátním originálem se vším, co složitá ruční práce obnáší - především drobné nedokonalosti, a pro zhýčkané evropské zákazníky i občasné "kvalitativní nedostatky". Každá nerovnost a nedokonalost tak s sebou nese i unikátní důkaz o existenci řezbáře, který se na výrobě podílel. Proto zde více než jinde platí, že uváděné rozměry, délky a hmotnosti jsou orientační, a liší se s každým kusem. Berte to prosím při objednávce na vědomí.

Tyto náhrdelníky jsme pořídili přímo v domácí dílně na Bali, a zaplatili za ně důstojnou a férovou cenu. Co to znamená? Lidé v Indonésii nemají lehký život, stejně jako většina obyvatel rozvojových zemí. Při naší cestě po Indonésii, kam jsme se vydali primárně za nákupem prvotřídního materiálu pro naše výrobky, jsme narazili i na několik domácích dílen. Rozhodli jsme se tedy, že podpoříme místní soukromníky nákupem již hotových šperků. Běžně v rozvojové zemi probíhá nákup smlouváním, a protože zde také není moc jiné možnosti obživy, jsou lidé ochotní dřít i za minimální marže. My jsme však již od začátku nechtěli být součástí tohoto vykořisťovatelského kolotoče, proto jsme si dali podmínku. Zaplatit to, kolik si prodejce řekne. Bez smlouvání. Oni nás třeba budou mít za hlupáky, ale my budeme odcházet s dobrým pocitem, že jejich děti mají peníze na cestu do školy, a nemusí chodit denně 20km pěšky. A to za to stojí být za hlupáka.

Náhrdelník je vyroben z dřevěných korálků vínové barvy, přičemž oválné korálky jsou každý kus po kuse vyřezány ručně bez použití jakékoliv formy či výseku. Nenajdete na náhrdelníku dva stejné korálky, každý kus je unikátním originálem. Celý náhrdelník je navlečený na černém provázku a délka je jednoduše nastavitelná od 55cm až po 80cm, a navléká se jednoduše přes hlavu. Jednotlivé oválné korálky jsou dlouhé 20mm a kulaté jsou široké 7mm. Hmotnost je okolo 50g.

 

Materiál: Dřevo, provázek
Dominující barva: vínová
Délka: 55-80cm
Šířka: 7-40mm
Hmotnost: 50g

Ruční výroba na Bali - veškeré rozměry i hmotnost jsou orientační. Nepřesnosti a kvalitativní nedostatky jsou způsobeny tradičním ručním zpracováním bez moderní techniky.

Upozornění: poslední kus skladem!

289 Kč

Parametry

Kategorie Náhrdelníky
Určení Pro ženy
Materiál Dřevo, Provázek, korálky
Délka 60cm, 80cm, 55cm, 70cm, 65cm

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

  • Balijský náhrdelník z dřevěných korálků - Vínový

    Originální dámský náhrdelník ručně vyrobený v...

    289 Kč