Obří lapač snů 52x100cm - ratan háčkovaný bílý

L14-12

Nový produkt

Krásný obří háčkovaný lapač snů s ratanovým tělem vhodný jako dekorace do každého interiéru. Lapač snů je vyroben z přírodního ratanu, kompletně vyháčkován bílou bavlnkou a dále ozdoben dvojitým závěsem z bílých pírek a dřevěných korálků.

Materiál: Ratan, bavlna, dřevěné korálky, nebarvené peří

Barva: bílá

Rozměry:
Průměr kruhu: 52cm
Délka: 100cm

 

Ruční práce - rozměry a detaily se mohou od fotografie či popisu lišit

Více informací

Upozornění: poslední kus skladem!

985 Kč

Více informací

Lapače snů podle nespočtu legend vázaly staré indiánské kultury již od nepaměti. A jak šel čas, každý kmen si tuto tradici předával dál z generace na generaci, až do dnešních dní. Každý kmen má dnes jinou teorii a legendu o vynálezu a fungování lapače snů, nicméně tvar a veškeré prvky lapače snů jsou stejné a neměnné, což je nesporným důkazem o jeho pozitivním vlivu na lidskou duši a ochranu před negativními energiemi.

Podle jedné z mnoha legend lapač snů poprvé sestrojila indiánská máma, která měla problém s ubrečeným synkem. Nechtěl spát, budil se, brečel. Vyzkoušela všechno, ale marně. Šla tedy pro radu za šamanem, který jakmile jí vyslechl, ihned druhý den ráno vystoupil na vysokou horu a začal hluboce meditovat. Měl vidění ve kterém se setkal s pavoučím bohem Iktomi (učitel moudrosti). Ten vzal stočený vrbový proutek, koňské žíně, a začal vytkávat síť. Přitom mluvil o cyklu života, o dětství, rodině a o stáří. O neviditelných silách, které lidský život ovlivňují, a je třeba se před těmi špatnými bránit. Do vytkaného kruhu ještě přidal korálek, zavěsil peří, a podal šamanovi se slovy: "Zlé síly touto sítí nemohou projít, zachytí se. Avšak pro ty dobré je příliš jemná a řídká. Zavěs jí do každého teepee, a duše v nich spící jsou pod mojí ochranou." Náhle šamana probudil z meditace prudký studený déšť. Když se pak vracel zpět do údolí, ona máma na něj již netrpělivě čekala. Šaman tedy odvykládal vše co se mu přihodilo, a přikázal vyrobit ten stejný amulet, který před ním utkal Iktomi. Poučil všechny přísedící, že kruh je nekonečno a ať jej vytkají pavoučí sítí, která je bude chránit před zlými silami. Ať také přidají ptačí peří, které je natolik jemné, aby po něm mohly dobré energie proudit dolů k lidem. A aby nezapomněli na korálek, ve kterém se vše zlé ztratí, a první ranní paprsek spálí.

19 dalších produktů ve stejné kategorii: